Na každého z nás se někdy v životě určitě usměje štěstí. Někdy je toto menší a někdy větší, jak už tomu, tak bývá. A to je dobře. Ovšem skutečností je i to, že míváme všichni do jednoho aspoň čas od času i smůlu a něco se nám nepovede. A to pak už tak příjemné není. Ba může to být i vysloveně nepříjemné, ba i katastrofální.
A zatímco bychom se štěstí bránit určitě neměli, se smůlou je to jiná. Té bychom měli umět vzdorovat. A protože to nejednou není v lidských silách, měli bychom si také pro případ některých nepříjemných okolností sjednat pojištění. Protože jeden nikdy neví, jak velká smůla ho postihne a zda náhodou nebude potřebovat v takové chvíli pomoc, jíž by se mu od nikoho automaticky nedostalo.
Pojištění tedy může být dobrá věc. Ale také tomu tak být nemusí. Záleží totiž na tom, jaká a jak velká škoda vznikne a nakolik se s ní ten poškozený dokáže nebo nedokáže vypořádat.
Klasikou je pojištění zdraví. To je každopádně potenciálně prospěšné, a to třeba nejen pro pojištěného samotného. Protože takový závažnější neduh může leckoho dočasně nebo i trvale připravit o příjmy, může ho připravit o soběstačnost a přinutit ho utrácet za pomoc od cizích lidí, a to se může pochopitelně dotknout nejen toho poškozeného, ale i jeho nejbližších. A pomoc v podobě vyplaceného pojistného se pak může náramně hodit.
Pojištění života také nemusí být od věci. I když toto samotnému pojištěnému nic nedá, může citelně pomoci jeho pozůstalým, těm, kdo na něm třeba jsou existenčně závislí.
A pojistit by se měl i lecjaký majetek. Protože stačí i jenom málo a člověk může přijít dejme tomu i o střechu nad hlavou. A kam by se pak v tísni vrtnul, že? O automobilech a dalším majetku, který může být poškozen nebo zničen v libovolném okamžiku, pak už ani nemluvě.
A tak je záhodno si promyslet, co člověku reálně hrozí, a podle toho se pojistit. Protože kdo ví, co se může všechno stát?