Není nad to, když má člověk v životě své jisté. Vždy přijde vhod, když se dá na něco spolehnout, když víme, že se i v nejkomplikovanějších chvílích najde něco, k čemu se můžeme upnout a co nás nezradí.
Někdo chce mít svých životních jistot více, někomu stačí třeba i jenom málo, někdo rád kráčí po pomyslných vyšlapaných cestičkách, zatímco jiný spíš loví v kalných vodách, ale každému určitě přichází vhod, když ví, že je aspoň na něco spolehnutí.
A aby měl člověk jisté to, na čem mu v životě záleží, měl by si to pro jistotu pojistit, je-li to pochopitelně možné. Protože i kdyby to pak zklamalo, díky pojištění je tu alespoň určitá garance toho, že nebude hůře, než je nezbytně nutné.
Jak a proti čemu se pojistit? Na to pochopitelně neexistuje univerzální odpověď, protože ani my lidé nejsme univerzální. Každý z nás si tak musí sám nastavit priority, sám se musí rozhodnout, co mu za pojištění stojí a co ne.
Nestačí však jenom promyslet, proti čemu se pojistit. Také je třeba zvolit pojistku, jež člověka v případě nějaké nepříjemné události odškodní dostatečně kvalitně, a svou roli sehrává pochopitelně i otázka, co za to.
A hlavně je třeba zvážit všechna pro a proti každého pojištění a určitě nerozhazovat za kdeco. Protože pojištění u nás existuje tolik, že kdyby si je člověk pořídil a v maximální míře využil, potřeboval by i pojistku proti zruinování se pojistkami. Protože to by nedokázal ufinancovat snad nikdo na světě.
Ale rozhodně je dobré, když se pojistíme pro případy, které nás mohou postihnout a negativně ovlivnit, které by nám mohly zkomplikovat nebo možná i znemožnit pokračování normálního a snesitelného života. Pojistka dokáže pomoci, onemocníme-li, jsme zraněni, přijdeme o zdroj obživy…
Ale jak říkám, tento výčet neberte příliš doslova. Hlavní je situace, v níž se nacházíte vy. Na té totiž důležitost určitého pojištění závisí především.